تلفن تماس : 09120321063

منابع پیشنهادی آزمون مرحله دوم

دانلود منابع پیشنهادی برای آزمون مرحله دوم المپیاد کامپیوتر

آزمون مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی کشور هر ساله در فصل بهار و معمولا در نیمه اول اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.  پذیرفته‌شدگان مرحله اول می‌توانند در این مرحله شرکت کنند. این آزمون در دو روز برگزار خواهد شد. آزمون روز اول تستی و آزمون روز دوم تشریحی خواهد بود. تعداد قابل توجه‌ای از کسانی که در آزمون تستی  روز اول نمره‌ بالاتری کسب کرده‌اند، پاسخنامه تشریحی‌شان تصحیح خواهد شد.

نوع سوالات آزمون تستی روز اول عمدتا از مباحث ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی و خلاقیت ریاضی خواهد بود اما از آزمون مرحله‌ی اول عمیق‌تر و قدری سخت‌تر می‌‌باشد. سوال‌های آزمون تشریحی روز دوم نیز مشابه سوال‌های آزمون‌های تشریحی مرحله دوم سال‌های گذشته خواهد بود و مواردی مانند ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی، خلاقیت ریاضی، مباحث مقدماتی نظریه‌ی گراف‌ها، روش‌های حل مساله همچون استقرا، دوگونه شمردن، لانه کبوتری، و … را در بر خواهد داشت.  تلاش می‌شود به طور تدریجی  در سوالات مرحله دوم مباحث الگوریتمی و برنامه‌نویسی پررنگ‌تر شود.

پذیرفته‌شدگان این مرحله باید در آزمون مرحله سوم (آزمون مقدماتی برنامه‌نویسی) که معمولا پیش از دوره تابستانه برگزار می‌شود شرکت کنند.


Super User

وبگاه: IrSchool.net

گروه تولید محتوا همیار دانش آموز 1395

نظر دادن

 فروشگاه آنلاین مدرسه ایرانیان

 
 
 

نماد اعتماد الکترونیکی

  

تیم همیار دانش آموز موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی - ای نماد - شده است. با اطمنیان خرید کنید.

 

عضویت در خبر نامه

از آخرین اخبار، محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید.

تماس

 ایمیل : IrSchool.net@gmail.com
تلفن : 03134461898
تلفن همراه : 09120321063