تلفن تماس : 09120321063

معرفی کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم ؟

معرفی منابع المپیاد شیمییکی دیگر از مهم ترین منابع مورد نیاز دانش آموزان المپیاد شیمی، کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم می باشد که توسط انتشارات فاطمی به چاپ رسیده است. در این کتاب سعی شده است روش ها و اصول و قواعد حل مسائل شیمی به شکلی مسئله محور برای دانش آموزان آموزش داده شود. روش های حل مسئله ای که در کمتر کتابی ذکر شده اند ولی برای حل مسائل مختلف می توانند حیاتی باشند

 

معرفی کتاب :

عنوان: چگونه مسائل شیمی را حل کنیم

 

موضوع:
شيمي - مسائل، تمرين‌ها و غيره

 پديدآورنده:
رابرت بويكس 
كلارنس‌هاروي ساروم 
فرشاد صيرفي‌زاده 
فروغ فرجود 
محبوبه صادقي

 ناشر:
مؤسسه‌ي فرهنگي فاطمي

 شابک:
 4-227-318-964

فصل های کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم

1. چگونه مسئله حل کنیم   2. واحد های اندازه گیری    3. نماد ها    4. وزن اتمی و مول        5. فرمول های شیمیایی مواد مرکب        6. روابط مولی در واکنش های شیمی (استوکیومتری)        7. روابط مولی در واکنش های شیمی ( مخلوط ها)     8. گرمایشی            9. قوانین گاز ها           10. نظریه کوانتومی و ساختار اتم ها              11. ساختار مولکول ها            12. غلظت محلول ها        13. خواص محلول ها            14. ترمودینامیک           15. تعادل شیمیایی و ثابت تعادل          16. تعادل های اسید و باز 1          17. تعادل های اسید و باز 2         18. حاصلضرب های انحلال پذیری و یون های کمپلکس                19. فرآیند های اکسایش - کاهش                    20. سینتیک

پیشگفتار مترجمان کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم

کتاب حاضر با عنوان چگونه مسائل شیمی را حل کنیم ترجمه ای است از ویرایش هفتم کتاب How to solve General chemistry problems که توسط بویکس و سرام نوشته شده است. 

هدف از انتشار این کتاب ارائه روش صحیح برای حل کردن مسائل شیمی و در دسترس قرار دادن مثال ها، مسائل و توضیحات متعددی است که دانش اموزان برای دستیابی به مهارت و موفقیت در حل کردن مسئله به آن نیاز دارند. 

توالی فصل های کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم به کتاب درسی خاصی منحصر نمی شود. و به گونه ای تنظیم شده است که به طور کلی برای کتاب های شیمی عمومی مفید باشد. بدیهی است که خواننده باید کتاب درسی مورد نظر خود را به دقت مطالعه کند و مفاهم آن را به خوبی بفهمد تا بتواند از راهنمایی های این کتاب برای حل کردن انواع مسئله بهره بگیرد. در هر فصل مفاهیم اصلی به اجمال آمده است. و پس از بیان هر مفهوم، مثال ها و مسائل زیادی آورده شده است تا دانش آموز مفهوم را دقیق تر درک کند و در حل مسائل مربوط به آن مهارت پیدا کند. بعضی از مسائل کتاب به طور کامل حل شده است و در بعضی دیگر به آوردن راهنمایی لازم اکتفا شده است. در پایان هر بخش چند مسئله ستاره دار آورده شده است که حل آن ها نیاز به فکر بیشتر دارد. پاسخ تمام مسائل در پیوست آخر کتاب آمده است.  کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم برای دانش آموزان دبیرستان و پیش دانشگاهی بسیار مفید خواهد بود.


Super User

وبگاه: IrSchool.net

گروه تولید محتوا همیار دانش آموز 1395

نظر دادن

 فروشگاه آنلاین مدرسه ایرانیان

 
 
 

نماد اعتماد الکترونیکی

  

تیم همیار دانش آموز موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی - ای نماد - شده است. با اطمنیان خرید کنید.

 

عضویت در خبر نامه

از آخرین اخبار، محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید.

تماس

 ایمیل : IrSchool.net@gmail.com
تلفن : 03134461898
تلفن همراه : 09120321063